Pazarlamada Çağın Önünde Olmanız İçin Dijital Medya Çalışmaları

Bir marka veya firma sahibiyseniz bildiğiniz gibi bilinirliğinizin artmasında en büyük rol dijital pazarlama alanına aittir. Bizler de sizin için dijital medya araçlarını özel olarak planlıyor, en özgün tasarımlarla somutlaştırıyor ve dijital medya planlama kuralları çerçevesinde paylaşımının yapılmasını sağlıyoruz.

Dijital dünyada yer almanın günümüzdeki tam karşılığı sosyal medya içerisinde görünürlük kazanmak olarak değerlendirilebilir. Bu amaçla;
  1. Sosyal medya hesaplarının yönetilmesi,
  2. Fikir ve proje üretimi
  3. Dijital pazarlama araçlarının aktif kullanımı
şeklinde basamaklandırılarak, dijital medya planı örneği çizilebilir. Dijital Medya Alanları Neden Önemlidir? Peki dijital medya çalışmaları kapsamında hangi kanallar kullanılır?
  • Facebook,
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
gibi popüler sosyal medya uygulamaları ve siteleri, tahmin edilebileceği üzere sosyal medya ve dijital medya fikirlerinin paylaşıldığı temel mecralardır. Kazanç ve başarı elde etmeye çalışan bir firma olarak değil, sıradan bir tüketici olarak düşündüğünüzde dahi, bu mecralarda yapılan etkili paylaşımların ve bunların ustalıkla yönetiminin, kitlelere ulaşmada ne kadar önemli ve etkili olduğunu yine fark edebilirsiniz. Dijital Medya Çalışmaları Nasıl Yapılıyor? Öncelikle firmanızın hedefleri, hacmi ve tarzı hakkında bilgi almak amacıyla sizlerle görüşülür ve birlikte somut verilere dayandığı kadar özgün üretim sürecinden da yararlanılarak bir yol haritası çıkarılır. Çıkarılan yol haritası kapsamında reklam kampanyaları ve bunların yöntemi için verebileceğimiz en uygun hizmetlerin neler olduğu belirlenir. Sosyal medya planlama aşamalarında en yaygın kullanılan iki araç olan dijital prodüksiyon ve basılı medya hizmetleriyle tanıtımınız ve kampanyalarınız sağlanır. Dijital olarak ortaya konan tüm çalışmalar içerisinde etkinliğinizi her daim korumanız içinse, temel SEO çalışmalarının yapılması ve Google destekli tanıtımlarınızın da hedefiniz doğrultusunda yayılması için düzenlemeler yapılması gerekir. Bu amaçlarla verilen hizmetler;
  • Google plus hesabının açılması ve yönetimi
  • Google Adwords aracılığıyla reklam ve tanıtım üretimi
  • Google doğrulama çalışmaları
şeklinde özetlenebilir. Yapılan bu işlemler sayesinde yalnızca dijital konumuzu oluşturmakla kalmaz aynı zamanda zirveye taşıdığınız konumunuzu garanti altına da almış oluruz. Hazırlanan yönetim planları müşterilerimizle tamamen şeffaf bir şekilde ve onların tarzına uygun reklamlar üretme amacıyla paylaşılmaktadır. Deneyimle oluşturduğumuz bu dijital medya planlama örneği, yine deneyimler ve güncel bilgiler çerçevesinde yürürlüğe konur. Sizlere de hem sosyal medyada hem dijital yayınlarda hem de web dünyasında sarsılmaz bir konuma ulaşmanın tadını çıkarmak kalır.